Strijden om plaats twee
vrijdag 7 april 2017BAS speelt zaterdagmiddag het belangrijke uitduel bij Batavia ’90. Willen de Biddinghuizenaren mee blijven doen om plaats twee, dan mogen ze ieder geval niet verliezen. Bij winst neemt BAS de tweede plaats zelfs over van de Lelystedelingen. Trainer Bert van den Brink kan weer beschikken over Bas Suidgeest en Rick Aernaudts, die terugkeren van schorsingen.
De opmars van BAS is een vrij opmerkelijke. Kort na de winterstop keek de ploeg nog volop naar beneden, want op dat moment was de degradatiezone akelig dichtbij. Vervolgens kreeg de ploeg de wind in de zeilen en ging het alleen nog maar omhoog. Het haakte allereerst aan in de middenmoot, om daarna al gauw de stap naar de subtop te maken. Inmiddels staat BAS op een keurige derde plaats en is er zelfs uitzicht op meer. Bij winst op Batavia ’90 stijgt het naar een tweede plaats en is het volop in de race om een plaats in de nacompetitie. Het kan namelijk maar zo dat een derde plaats helemaal niets oplevert. En een toetje smaakt altijd goed, daar is plaats twee dus voor benodigd.
Tegenstander Batavia ’90 kent een bijzonder wisselvallige tweede seizoenshelft. Het deed in eerste instantie nog mee om het kampioenschap, maar moest concurrent TOV al snel laten gaan. De Lelystedelingen staan op dit moment negen punten achter op de lijstaanvoerder en kunnen zodoende de titel vergeten. De laatste weken toont Batavia wel herstel. Waar de eerste drie competitiewedstrijden na de winterstop geen zege opleverden, lukte dat de voorbije twee weken wel. Eerst werd er met 3-2 gewonnen van FC Horst en afgelopen weekend ging Waterwijk over de knie: 0-1.
BAS en Batavia ’90 kwamen elkaar aan het begin van dit seizoen voor het eerst in competitieverband tegen (3-3). Voor die tijd werden er alleen oefenwedstrijden gespeeld en dan voornamelijk tegen het tweede elftal van BAS. Twee keer werd er geoefend en twee keer gingen de Biddinghuizenaren met een overwinning aan de haal. In het seizoen 2009-2010 was BAS eerst met 2-3 te sterk en later dat seizoen ook nog een keer met 1-0. De winnende goal werd destijds gemaakt door Corné op ’t Hof.
De wedstrijd tegen Batavia ’90 mag gerust worden betiteld als een topper. Het is de nummer twee tegen de nummer drie, dus een ander kaartje kun je er niet aan hangen. Overigens wel een topper in de marge, want om de hoogste positie op de ranglijst gaat het niet meer. De wedstrijd tussen Batavia ’90 en BAS begint zaterdag om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Pekaar. Fijne wedstrijd!
Tekst: Wouter Foppen
Foto: BAS Selectie Fotopagina
- 29-04Uitslagen zaterdag 29 april
- 28-04"Hopelijk is TOV nog dronken"
- 26-04Mart Muller koninklijk onderscheiden
- 25-04Agenda toernooien 2017
- 24-04Schitterend: BAS 2 en pupillen trainen samen
- 24-04Gas geven loont
- 22-04Uitslagen zaterdag 22 april
- 18-0450 €uro Club: Op naar de honderd!
- 17-04Het draait om besef
- 16-04Uitslagen zaterdag 15 april
- 15-04Duitse topclub Schalke 04 komt naar Kampen
- 14-04Toch een spannende apotheose
- 13-04Balsponsor: Vilton
- 10-04Denk mee over ons sportpark!
- 10-04Alles in eigen hand na zege
- 08-04Tolhoek en Holewijn vrijwilligers van het jaar
- 08-04Uitslagen zaterdag 8 april
- 07-04Strijden om plaats twee
- 06-04Reminder: zaterdag vrijwilligersavond!
- 03-04Net (een) voldoende
- 01-04Uitslagen zaterdag 1 april