BAS voor eerherstel naar poldergenoot Unicum
donderdag 16 oktober 2014Het eerste elftal van BAS reist aankomende zaterdag af naar Lelystad. Aldaar speelt het een inhaalduel tegen poldergenoot Unicum, dat na vijf wedstrijden op een achtste positie staat. BAS-trainer Arnold Wubs moet het in ieder geval stellen zonder goalie Danny Versteegt, hij zit een schorsing uit.
De polderderby van zaterdag is voor de Biddinghuizenaren een mooie gelegenheid voor eerherstel. Nadat het twee weken geleden met 2-3 verloor van Renswoude, ging de ploeg afgelopen zaterdag met liefst 5-1 onderuit bij DUNO D. Door deze twee nederlagen is BAS afgezakt naar een elfde positie en tevens is de balans overwinning/nederlaag nu negatief. Om de competitiestart nog enigszins te redden moet het vlaggenschip dus met drie punten terugkeren uit Lelystad. Zo niet, dan loopt het voorlopig achter de feiten aan. Al blijft de weg natuurlijk nog lang.
Bij tegenstander Unicum moet men haast opgelucht ademhalen. Vorig seizoen hadden de Lelystedelingen de nacompetitie nodig om zich te handhaven, maar op het eerste oog lijkt dat dit seizoen niet nodig. Uit vijf wedstrijden haalde de formatie acht punten en daarbij lijkt de ploeg een stuk effectiever dan tijdens de afgelopen jaargang. Destijds speelde de ploeg wel aardig voetbal, maar dat resulteerde niet in veel doelpunten en punten. In totaal trof het vorig seizoen 34 keer doel, alleen hekkensluiter Lunteren maakte toen minder treffers.
BAS en Unicum kwamen elkaar in de historie al vele malen tegen. In totaal en zo lang het archief statistieken rijk is, speelden BAS en Unicum zestien keer tegen elkaar. BAS ging vijfmaal met een zege aan de haal, terwijl Unicum zeven keer won. De meest memorabele wedstrijd werd gespeeld in Biddinghuizen. In het seizoen 2006/2007 wist BAS de eerste zeven wedstrijden te winnen, maar die mooie reeks leek tegen Unicum tot een einde te komen. Stefan Tolhoek opende nog wel de score, waarna Unicum langszij kwam. Diep in blessuretijd leek het te eindigen in een gelijkspel, maar Danny Maassen schoot BAS alsnog naar drie punten. Een ontknoping van jewelste.
Het is zaterdag een polderderby met verschillende belangen. BAS moet een overwinning pakken om zo naar boven te kunnen kijken, terwijl Unicum moet winnen om aan te haken bij de top. Danny Versteegt blijft na zijn rode kaart van vorige week noodgedwongen aan de kant, hij wordt normaliter vervangen door Sander Westdijk. Het duel in Lelystad begint zaterdag om 15.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Van der Wal. Fijne wedstrijd!
Tekst: Wouter Foppen
- 30-10BAS treft zaterdag Terschuurse Boys
- 29-10Willems Automobielen opnieuw Vriend van BAS
- 27-10Vleugje geluk brengt BAS overwinning
- 26-10VIDEO: BAS weet weer wat winnen is
- 25-10Uitslagen zaterdag 25 oktober
- 23-10Cruciaal thuisduel tegen hekkensluiter
- 23-10Kampweek 2015 gewijzigd
- 22-10Uitkomsten enquête
- 19-10Ook nederlaag in gezapige polderderby
- 18-10Uitslagen zaterdag 18 oktober
- 16-10BAS voor eerherstel naar poldergenoot Unicum
- 11-10Keihard kopje onder in Doorwerth
- 11-10Uitslagen zaterdag 11 oktober
- 10-10BAS Voetbal bijna 800 euro bij Suydersee-actie
- 09-10BAS wacht weerzien met DUNO D
- 07-10GEZOCHT: Columnist(en)
- 06-10Bedankt namens jubileumcommissie
- 05-10Onneembare vesting ontmanteld
- 04-10Uitslagen zaterdag 4 oktober
- 03-10Na VIOS volgt het onbekende Renswoude