BAS Voetbal De Parel van de Polder

Toespraak nieuwjaar receptie 2011

maandag 10 januari 2011

Tijdens de nieuwjaars receptie van afgelopen zaterdag heeft voorzitter Mart Muller een toespraak gehouden.

Hieronder te tekst:

Sportvrienden,

Allemaal van harte welkom bij BAS Voetbal op deze nieuwjaars receptie, namens het bestuur van BAS voetbal wens ik alle leden, vrijwilligers, onze zeer belangrijke sponsors, vrienden van BAS en de 50 Euro club leden een ontzettend gelukkig, sportief en vooral gezond 2011 toe.

Bij de voorbereiding van deze nieuwjaar speech had ik moeite om een onderwerp te vinden die als een nieuwjaar gedachte meegenomen kan worden. In een nieuwjaar speech wil ik namelijk altijd een onderwerp opnemen die stof tot nadenken binnen onze vrijwilligers vereniging geeft en uiteindelijk tot verbetering leidt.

Na enig nadenken toch een onderwerp gevonden wat later in deze toespraak aan bod komt. Belangrijk is in ieder geval dat ik moeite had om zo’n onderwerp te vinden, een teken dat het nog steeds goed gaat bij de club. Veel mensen actief, in een positieve sfeer en in het algemeen opbouwend.

Een voorbeeld daarvan is de uitbreiding van de evenementen commissie onder leiding van Leon Ceelen, niet alleen een jonge voorzitter maar ook heel creatief getuige de grote club actie en de zogenaamde VIP actie waarbij degenen die 5 of meer loten kochten via een F1 speler een VIP arrangement door de F1 kreeg aangeboden. Uiteindelijk heeft de F1 ook de meeste loten verkocht en mogen de spelers van de F1 naar de wedstrijd Utrecht - Twente waarbij ze de FC Utrecht vlaggen mogen vasthouden bij de aanvang van de wedstrijd.

Nog even terug naar de evenementen commissie, Leon is verder in staat gebleken om zijn commissie met een aantal goede mensen uit te breiden en ze hebben al vele leuke evenementen uitgewerkt, prima dus.

Voordat ik terug blik naar het afgelopen jaar en vooruit kijk naar het komende jaar eerst een aantal algemene punten:

1. De v.d. Bent cup, de wedstrijd van vandaag is gestart met een minuut stilte, het afgelopen jaar zijn namelijk een aantal echte clubmensen overleden. Kees van den Boogert, Feike Bakker, Reitze Sybesma en Willem Prado. Laten ook wij met een ogenblik stilte aandacht besteden aan deze geweldige mensen.

De wedstrijd zelf was meer oud eerste tegen jong eerste, de combinatie 4e en 5e bestond voornamelijk uit 4e elftal spelers dus jong 1e. Knap dat het oud 1e slechts met 3-4 verloor, de v.d. Bent cup mag vandaag door de combinatie van het 4e en 5e vast gehouden worden.

2. Evenals vorig jaar hebben wij gemeend om zoveel mogelijk vrijwilligers bij de nieuwjaarsreceptie te krijgen zodat we ook het Nieuwjaarspresentje vandaag uit kunnen reiken. Ben je dus vrijwilliger en ga je vanmiddag naar huis loop dan even de bestuur kamer binnen en dan kun je naar huis met opnieuw een BAS relikwie.

3. Tot slot, ons natje en droogje wordt onder aansturing van Gea weer verzorgd door een aantal mensen van de kantine commissie, bedankt daarvoor en een applaus lijkt mij daarom zeker op zijn plaats.

Ik begon mijn verhaal met te melden dat het goed gaat met BAS, de belangrijkste prestatie het afgelopen jaar was natuurlijk het kampioenschap van het 2e seniorenteam naar de reserve tweede klasse van de KNVB. Een prima aansluiting bij het eerste is hiermee bereikt. Dit kampioenschap is weer een voetbaltechnisch succes van de BAS hogerop formule, basis van deze formule zijn uiteraard de vrienden van BAS die middels een geldelijke bijdrage BAS hogerop ook mogelijk maakt. Wij zijn deze vrienden van BAS dan ook veel dank verschuldigd.

Ook de prestatie van ons vlaggenschip was vorig seizoen prima door het spelen van de nacompetitie, helaas niet doorgekomen want het zou natuurlijk hartstikke leuk zijn als we een keer in de 2e klasse mee konden spelen.

Andere teams die goed in het vorig seizoen hebben gepresteerd zijn B1, een 2e plek net niet goed genoeg om over te gaan naar de 1e klasse. En tot slot is de D2 vorig jaar voorjaar kampioen geworden.

Voor wat betreft de operationele organisatie liep het, op een enkele uitzondering na, weer goed. Genoeg trainers, genoeg leiders en genoeg scheidsrechters, het laatste onder andere door de prima coördinatie door Eddy de Gier. Oftewel alle commissies hebben hun werk weer prima gedaan.

Een activiteit die verder aan het einde van het seizoen er boven uit stak was natuurlijk het WK voetbal. Gedurende zeven wedstrijden hebben ongeveer 500 supporters enorm genoten in de Vuvuzel Arena. Nederland helaas geen wereldkampioen, toch een geweldige 2e plaats, wat ook geweldig is, is de organisatie rondom de Vuvuzel Arena. Vele vrijwilligers van BAS Voetbal en Stichting de IJsvogel zijn weer weken bezig geweest om voor de voetbal liefhebbers in Biddinghuizen een schitterende happening te realiseren. Ook het drinken was door Henk Potgieter en zijn vrijwilligers weer prima geregeld. Al deze vrijwilligers, en uiteraard de sponsors, verdienen een enorm compliment en worden hierbij bedankt voor de prima organisatie van de Nederlands elftal wedstrijden in de Vuvuzel Arena.

Voor het lopende seizoen is een eerste prestatie al te vermelden, de F1 is als 4e geëindigd in de najaar competitie waarmee ze een plek hebben verdiend om in de eerste klasse te gaan voetballen. Verder verwacht het bestuur een aantal positieve prestaties van de diverse teams, misschien het 1e een nacompetitie plek en het 3e, 4e, de B1, B2 en D1 een kampioenschap. Het 4e, de B1 en D1 staan namelijk bovenaan in hun competitie en het 3e en de B2 staan op de 2e plaats. Genoeg mogelijkheden voor een aantal feestjes aan het einde van het seizoen.

Aan het einde van dit seizoen hebben we verder bij het 1e en 2e een aantal trainer wisselingen. Marcel Boelens gaat ons na twee seizoenen verlaten om een andere uitdaging bij VSCO aan te gaan. Aan één kant jammer want hij is in staat gebleken om een team beter te laten voetballen. Ondanks een kleinere selectie en aantal blessures heeft hij ook in dit seizoen bewezen om samen met zijn technische staf goede prestaties neer te zetten. Zijn opvolger is inmiddels bekend, Wout Sleurink, nu trainer van ESC uit Elburg. Als hulptrainer neemt hij Walter van der Linden mee waarmee hij al eerder heeft samengewerkt bij Reaal te Dronten. Allebei zeer gemotiveerd en bijzonder voetbal gedreven om bij BAS Voetbal aan het werk te gaan.

Ook de trainer van het tweede elftal gaat ons verlaten, Geert van Rijbroek is al jaren met onze club verbonden, weliswaar met enkele onderbrekingen, maar elke keer met volle overtuiging en motivatie bezig voor BAS Voetbal. Aangezien de tweede selectie heeft aangegeven aan een wijziging van trainer toe te zijn heeft de Technische Commissie in overleg met het bestuur besloten om dit verzoek te honoreren.
Tijdens deze gesprekken was door de tweede selectie ook al een opvolger ingevuld, echter dat ging te snel.

Alhoewel het tweede als zeer belangrijk wordt ervaren zijn er binnen onze club ook andere belangen waar een Technische Commissie en Bestuur rekening mee moeten houden. De A1 is volgend seizoen bijvoorbeeld een bijzonder talentvolle groep en ook daar wil de TC een goede trainer op zetten. Bij de invulling van de trainer voor het 2e hoopt de TC dat het tweede niet alleen aan haar eigen belang denkt maar ook aan het bredere belang van BAS Voetbal. Ik hoop in de komende gesprekken met het tweede dat dit bredere belang dan ook de boventoon krijgt. Ik heb nu het tweede even als voorbeeld genomen maar dit geldt eigenlijk voor een ieder binnen de club, we zijn voor een deel voor ons eigen plezier en belang bezig maar bestuurlijk gezien is de vereniging in totaal uiteraard nog belangrijker.

Wellicht is deze gedachte rondom het verenigings belang iets om vast te houden voor het jaar 2011.


Tot slot; bedankt voor jullie aandacht en laten we een flinke borrel drinken op een gelukkig en voorspoedig 2011.

Mart Muller, voorzitter

BAS Voetbal Biddinghuizen
Kantine "Het Bastion"
Sportpark "De Schelp"
Sportlaan 36
8256 CE Biddinghuizen
tel. 0321-331943

Privacy Policy voor leden

© 2001 - 2025 - BAS Voetbal Biddinghuizen