Nieuwjaarstoespraak
zondag 6 januari 2008
Zaterdagmiddag werd in Het Bastion de nieuwjaarsreceptie gehouden. Voorzitter Mart Muller hield hier onder andere zijn nieuwjaarstoespraak, waarvan de tekst te lezen is in dit bericht.
Sportvrienden,
Allemaal van harte welkom bij BAS Voetbal op deze nieuwjaars receptie, uiteraard alle leden, vrijwilligers, onze zeer belangrijke sponsors en de 50 Euro club leden een ontzettend gelukkig, sportief en vooral gezond 2008 toegewenst namens het bestuur van BAS voetbal. Dit ook namens Hans Engelvaart, wethouder sportzaken, die vanmorgen helaas heeft afgebeld omdat hij bij deze receptie niet aanwezig kan zijn.
Verder wensen we met name onze drie leden van verdienste Reitze Sybesma, Feike Bakker en Jozef Boumans veel beterschap toe, alle drie zijn ze namelijk ernstig ziek.
Voordat ik even terug blik naar het afgelopen jaar en vooruit kijk naar het komende jaar eerst een aantal algemene punten:
1. Vorig jaar heb ik nagelaten om de van de Bent cup uit te reiken aan de winnaar van de Nieuwjaarswedstrijd, dat gaan we dus nu wel doen, aanvoerder … naar voren halen.
2. Het Bastion is door Rene Faber en Renze van Zandbergen in een gezellige Kerstsfeer omgetoverd door het plaatsen van 4 kerstbomen en vele Kerst stukjes. Eigenlijk had ik gevraagd om 1 Kerstboom zonder ballen neer te zetten met de verwachting dat wellicht de kwijt geraakte ballen bij trainingen daarin zouden komen. Rene en Renze waren blijkbaar niet zo positief en die hebben er toch echte Kerstballen in gestopt. Rene en Renze in ieder geval bedankt.
3. Vandaag toont de PR en Sponsor commissie de BAS Merchandising; mokken, IJskrabbers, paraplu’s, sjaals, stickers en een stress bal. Die laatste kan ik bij iedereen aanraden, deze heb je zeker nodig als vrijwilliger bij een voetbalclub om tot rust te komen bij een teleurstelling of kritische noot. En dat overkomt ons allemaal, ik heb er in ieder geval gauw een gekocht.
4. Wij hebben verder gemeend om zoveel mogelijk vrijwilligers bij de nieuwjaarsreceptie te krijgen door ook het Nieuwjaarspresentje vandaag uit te reiken. Aangezien het lastig is om dit presentje de hele tijd bij je te dragen adviseer ik jullie om op het moment dat je weg gaat even bij de commissie kamer langs te gaan om dit presentje op te halen.
5. Tot slot, ons natje en droogje wordt weer verzorgd door een aantal mensen van de kantine commissie, bedankt daarvoor en een applaus lijkt mij daarom zeker op zijn plaats.
Terugkijkend naar het voetbal van het afgelopen jaar is er sprake van zowel teleurstellingen alsmede successen, succes voor ons tweede senioren team door te promoveren naar de 1e reserve klasse van de KNVB, ook succes voor ons dames team die het vorig jaar in de beker goed hebben gedaan, finale gehaald en deze helaas verloren. En tot slot het succes van het vierde team, vorig jaar ook kampioen en dit jaar draaien ze goed mee in een hogere klasse en zitten zelfs nog in de beker.
Dit team was ik overigens in eerste instantie vergeten maar toen ik gisteravond deze speech liet controleren door het bestuur kreeg ik dat uiteraard terug van vier bestuursleden. Het vierde is namelijk een team met veel actieve leden, van de 25 spelers zijn er 16 actief voor BAS voetbal waarvan vier bestuursleden.
De grote teleurstelling was uiteraard het niet halen van het kampioenschap door ons 1e seniorenteam, het gehele jaar bovenaan gestaan en door de laatste wedstrijd tegen SEH te verliezen op 1 punt niet kampioen geworden. Deze teleurstelling heeft geleid tot allerlei interne strubbelingen die een aardige crisis binnen onze vereniging hebben veroorzaakt, gelukkig zijn we daar ook weer uit gekomen en zijn we de competitie in september gestart met een volledige vrijwilligers bezetting.
Op dit moment staat ons eerste elftal er trouwens ook niet verkeerd voor, ze staan op de derde plaats met 10 punten achterstand op Swift (dit doet uiteraard pijn) maar met twee wedstrijden minder gespeeld zijn er nog mogelijkheden en is de situatie zeker niet hopeloos. Men kan nog steeds kampioen worden of middels nacompetitie promoveren.
Het tweede senioren team heeft het in de 1e klasse zeer moeilijk, slechts drie punten, positief is wel dat het voetballend veel beter gaat dan in het begin van het seizoen en om die reden hoeft men zeker nog niet te wanhopen. Andere te benoemen prestaties zijn die van de dames en de C1. De dames hebben op dit moment 6 punten achterstand op de bovenste waarbij onze dames een wedstrijd minder hebben gespeeld. De dames en hun begeleiding zijn zeer gemotiveerd om dit seizoen kampioen te worden. Bij de C1 is het niet de verwachting dat ze kampioen worden maar ze doen het wel erg goed in de 1e klasse, ze staan namelijk derde, een knappe prestatie in deze zware competitie.
Voetbal is uiteraard het belangrijkste onderwerp binnen een voetbalvereniging maar ook de sociale binding bij de club middels evenementen is een must, gelukkig hebben we daar het afgelopen jaar weer niet over te klagen gehad, wederom een succesvol jeugdkamp, het kerst klaverjassen, bingo voor de jeugd, bezoeken van eredivisie wedstrijden, computeravonden voor de jeugd, etc. etc. een compliment aan degenen die dat allemaal organiseren. Ook andere commissies als PR / sponsor, vrijwilligers, materiaal & onderhoud, kantine, Technische zaken, Wedstrijd secretariaat, Internet, oud papier, toernooi, leden administratie, klussen club, wasgroep dragen allen een belangrijk steentje bij om BAS Voetbal te laten draaien.
Met al deze commissies en bijbehorende vrijwilligers is het bestuur dan ook positief gestemd over het jaar 2008;
Positief over een voltallig bestuur met zeer goede mensen die weten waar ze over praten en niet alleen bezig zijn om de club draaiende te houden maar ook plannen maken voor de toekomst zoals; hoe gaan we verder met ons vlaggenschip en hoe kunnen we hier het sponsor beleid op aanpassen, hoe gaan we om met maatschappelijke ontwikkelingen als minder bereidheid tot vrijwilligerswerk, of kinderopvang en hoe gaan we de positie van BAS Voetbal verder verstevigen in Biddinghuizen om leden aanwas te continueren.
Positief zijn we over de ontwikkelingen op ons voetbal complex, dug outs op het hoofdveld, plannen voor een 4 tegen 4 veld, aanpassingen keuken en andere inrichting kantine. Positief zijn we over de inzet van ouders, senioren, A junioren en dames bij het helpen achter de bar. Positief zijn we over de wijze waar tegenwoordig zonder problemen en in een zeer korte tijd oud papier wordt opgehaald door spelende leden, een belangrijke inkomsten bron van onze vereniging.
Positief zijn we over de vaste groep van supporters bij ons 1e elftal, het komt veelvuldig voor dat het grootste deel van het publiek uit Biddinghuizen komt.
Zeer positief zijn we over de actieve vrijwilligers; de vrije tijd die men erin steekt, de betrokkenheid en gemotiveerdheid die men bij de uitvoering van de vrijwilligers taak toont. En tot slot en zeker niet onbelangrijk zijn we positief over de gezellige sfeer in ons Bastion op donderdagavond en zaterdagmiddag.
Dit klinkt allemaal geweldig maar we maken ons als bestuur uiteraard ook zorgen. Zorgen om vervangende vrijwilligers voor b.v. de kantine en het fluiten van wedstrijden te vinden. Zorgen om de betrokkenheid van spelers bij het verenigingsstreven om hogerop te willen spelen, BAS Voetbal hoort in een vierde klasse niet thuis. Zorgen over de snelheid van handelen door bestuur en enige commissies. Zorgen over de zogenaamde vijfde colonne die in de wandelgangen zorgt voor een negatief beeld van BAS Voetbal.
Zorgen over mensen die hun eigen belang boven het BAS voetbal belang stellen en daarmee verbetering en vooruitgang tegen houden. Zorgen over het gemakkelijk afzeggen van spelers voor wedstrijden waardoor we regelmatig wedstrijden niet door kunnen laten gaan.
Het bestuur ziet deze zorgen echter als uitdagingen en is daarom druk doende om plannen te maken om al deze uitdagingen op een positieve manier te benaderen en oplossingen te zoeken. Wij nodigen U hierbij al bij voorbaat uit om aanwezig te zijn op de voorjaarsledenvergadering waar we onze toekomst plannen zullen presenteren.
Uit mijn praatje blijkt dat er nog genoeg te doen is in 2008 en samen met elkaar gaan we daar weer vol tegenaan, laten we daar vandaag maar mee beginnen door met elkaar een flinke borrel te drinken.
Nogmaals een gelukkig nieuwjaar toegewenst en bedankt voor jullie aandacht.
Mart Muller
Voorzitter
- 30-01BAS komt niet langs Zalk
- 29-01Schaap Holland BV sponsort BAS D1
- 28-01Ideaal: je eigen vader als scheidsrechter
- 25-01Uitslagen 26 januari
- 22-01Trainingspakken voor BAS E4
- 20-01Oud papier
- 19-01Alles afgelast
- 18-01Darttoernooi BAS Voetbal
- 17-01Programma 19 januari
- 14-01Uitslagen 12 januari
- 12-01Sponsoractie Univé Flevoland
- 11-01Eregalerij op BASVoetbal.nl
- 07-01Boumans nieuwe hoofdtrainer bij Reaal
- 06-01Nieuwjaarstoespraak
- 04-01Sponsoractie Univé Flevoland
- 01-01Doeltreffend 2008